איזה בגדי ספורט כדאי ללבוש לפעילות אקסטרים?

בגדי ספורט איכותיים הם חלק בלתי נפרד מהפעילות שאנחנו מבצעים. בגד לא נוח מספיק או שלא מתיישב עם המטרות שלנו לאורך האימון גורם לנו ללא מעט התעסקות ומיקוד בו, במקום בהשגת התוצאות. הבעיה מורכבת יותר כשמדובר בהתאמת בגדי ספורט לפעילויות אקסטרים כמו טיפוס, סנפלינג, גלישה, חתירה, רכיבה או ריצה, שמחייבים התאמה מושלמת לגוף המתאמנים כדי לשמור על רמת קצב ואנרגיה אחידה ולסיים את הפעילות בצורה טובה, בלי לסבול ממרקם או מגע הבגד.

פעילויות אקסטרים: הטרנד הספורטיבי החדש

ספורט האקסטרים נחשב בשנים האחרונות לתחום שצובר תאוצה רבה. ספורטאים רבים פונים לענפים אלו במטרה למקסם את היכולות שלהם ולכבוש יעדים חדשים. בישראל, תוכנית הנינג'ה כבר היכתה גלים ושלחה את כל מתאמני הקרוספיט לזירות האימונים המיוחדות שדורשות כוח ידיים עוצמתי, ניתורים רבים ותמרון בלתי רגיל בין מכשולים. כל אלו כמובן מחייבים שבגדי הספורט יתאימו בתגובתם לאימון ולא יגבילו בשום דרך את המתאמנים.

הביגוד האידיאלי לענפי האקסטרים

הבגדים הכי רלוונטיים לפעילויות אקסטרים באופן כללי הם בגדי ספורט צמודים שעשויים מבדים גמישים, נושמים ומנדפי זיעה. אפשר לרכוש אותם במגוון חנויות וחברות בישראל, כאשר גם מותגים מהעולם כמו בגדים של המותג Ryderwear שמותאמים לפעילות מאומצת עושים את דרכם מהעולם לכאן. בגדי הספורט הללו לרוב וורסטיליים ולכן יתאימו גם למטפסים וגם לרוכבים על אופניים באותה המידה, מאפשרים תנועה רחבה וגמישה ללא חיכוך ושפשפות, מה שתורם רבות לאפקטיביות ומסוגל לספק למתאמן אפשרות להגביר את העצימות או הקצב כרצונו.

חשיבות נידוף הזיעה

בדים מנדפי זיעה הם הבחירה של כל הספורטאים והמתאמנים החובבים. להבדיל מגופיה ושורטס רגילים שנמכרים בחנויות האופנה, בגדים אלו אינם סופגים זיעה שמצטברת במאמץ, אלא מנדפים אותה מיידית באמצעות טכנולוגיה מיוחדת. מתאמנים שלובשים בדי כותנה או טריקו, גורמים לכך שהזיעה תיספג מיידית בגופם ותביא ללחות עורית גבוהה מאוד. עד מהרה הם יסבלו משפשפות וגירודים רבים כתוצאה מכך, מה שיקשה עליהם להתאמן. ככל שמדובר בפעילויות אקסטרים שבהן האדם ניצב בפני אתגרים שלא מאפשרים לו לאבד את הריכוז כמו בביצוע טיפוס קירות למשל, כל גירוי עורי כתוצאה מלחות הוא מגבלה שמונעת את הביצוע.

בדיוק כמו גרב

גם לבגדים הצמודים ישנה הצדקה. למרות שהם תמיד נראים מצוין כפי שתוכלו להתרשם מתמונות של מתאמנים שלובשים בגדים של המותג Ryderwear או אנדר ארמור למשל, הם שומרים על חום השרירים ומביאים לפיזור נכון יותר של חומצת החלב שנמצאת בתוך השרירים. כך נמנעות תופעות אפשריות רבות של שרירים תפוסים וכואבים מיד עם סיום האימון או ביום שלמחרת. ביגוד צמוד מייעל את זרימת הדם התקינה ולכן משאיר גם את ערכי לחץ הדם במינון הנכון. פעילויות אקסטרים מחייבות ביגוד צמוד, אך לא לוחץ מידי או רחב מידי – בדיוק כמו גרב טובה.

בשורה התחתונה:

ביגוד ספורט אקסטרים זז עם המתאמנים "כמקשה אחת", ללא בד רופף או הדוק מידי, שעלולים להגביל או להקשות על תנועת הגוף. ככל שתשכילו לרכוש בגדי ספורט איכותיים, כך תייעלו את רמת האימון ותפיקו את המקסימום האפשרי מכל פעילות.

  • facebook icon
  • instagram icon
  • mail icon
  • phone icon

  Copyright Ⓒ SkyTown Ltd  All Rights Reserved